Çözümlerimiz

Yerden Isıtma Sistemi

Çözümlerimiz

Yerden Isıtma Sistemi

Yerden ısıtma sistemi; mekânın zeminine döşenen boru veya kablolar sayesinde mekânın ısınmasını sağlayan bir ısıtma sistemi yöntemidir.

Yapı inşaat halinde iken veya tadilat esnasında, zemine borular döşenir. Daha sonra şap atılır. Boruların uçları bir kollektörde toplanır. Kollektörün bulunduğu yerden mekânın istenilen bölümleri açılıp kapatılabilir.

Talep ve Proje Teklifi
Planlama ve Uygulama
Kontrol ve Teslimat
yerden-ısıtma (1)
yerden-ısıtma (2)
yerden-ısıtma (3)

Yerden Isıtmanın Avantajları

 • Bütün alternatif enerji kaynaklarına uyumludur. Güneş enerjisi ve ısı pompası ile çok ekonomik ısınma sağlar
 • Radyatörlü sistemler gibi yıllık bakım gerektirmez
 • Mekânın mimari yapısını etkilemez. Radyatörlü sistemlerde eşyalar radyatörün önünü kapatmaması gerekirken, alttan ısıtma sisteminde radyatör olmadığı için böyle bir sorun yaşanmaz
 • Çocuklu evlerde, çocuklar parke veya fayansların üzerine oturarak hastalanırlar. Zeminden ısıtma da evin zemini sıcak olduğu için böyle bir kaygı yaşanmaz.
 • Radyatörlü sistemde ısınma baş hizasından başlar ve tavana doğru yükselir. Daha sonra soğuyan hava zemine iner. Ancak yerden ısıtmada, ısınma zeminden başlar ve ayakları ısıtır. Böylece daha çabuk ısınmış olursunuz
 • Yerden ısıtma sisteminde 27-28 °C taban sıcaklığı ayarlandığı zaman toz kalkması söz konusu değildir. Hava sirkülasyonu olmadığı için tozlanma geç yaşanır
 • Yerden ısıtma sistemleri diğer sistemlere göre en güvenli ısıtma sistemlerinden biridir. Borular tek parça olduğu için bir sıkıntıya sebep olmaz
 • Mekânların havasını kurutmaz, bütün zemin ısıtma sistemi görevi gördüğü için düşük sıcaklıkta ısınma gerçekleşir
 • Kaliteli malzeme kullanılırsa, bina ömrü ile aynı ömürde olur
 • En sağlıklı ısıtma sistemlerinden biridir
 • Düşük sıcaklıkta ısınma sağladığı için ekonomiktir
Uzman Kadro
Ücretsiz Keşif Deneyimli Kadro
Yenilikçiyiz
Yenilebilir ve Uzun Ömürlü Teknoloji
Ekonomik
Ekonomik Çözümler Sunuyoruz
Güven
Müşterilerimizle Aramızda Güven İnşaa Ediyoruz.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Baştan Yapı MühendislikProje Çözümlerimiz

Sizlere Konforlu Planlı ve Ekonomik Mühendislik Çözümleri Sunuyoruz. Isıtma ve Doğalgaz Sektöründe Türkiye'nin Önde Gelen Firmaları Arasında Olmaktan Gurur Duyuyoruz?

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemi; mekânın zeminine döşenen boru veya kablolar sayesinde mekânın ısınmasını sağlayan bir ısıtma sistemi yöntemidir.

Mobil Isıtma

Mobil sistemde Cihaz ile radyatör arasındaki dağıtım paralel bağlantı olarak sağlanmaktadır. Daha homojen ısı yayılımı elde edilebilir.

GES Sistemleri

Güneş enerjisi, güneş ışığından güneş panelleri yardımı ile enerji elde edilmesine olanak sağlayan teknolojidir. Dünyanın en büyük enerji kaynağı güneştir

Radyant Isıtma

Radyant ısıtma sisteminde ısıtıcıların uygun yerleşimi işe mekân içindeki tüm bölgelerin ya da sadece istenen bölgelerin ısıtılabilmesi mümkündür.

Şimdi Siz de, Isıtma ve DoğalgazProjenize Teklif Alın...

İnsanların aklına Isıtma Sistemleri ve Yapım işleri geldiğinde en başta gelen, Toplumların;etik,sosyal,kültürel ve ahlaki değerlerine sahip çıkarak değer yaratan ve üretimden hizmete Türkiye’de öncü firma olmak için çalışıyoruz..

Yukarı Çık