Çözümlerimiz

Merkezi Isıtma Sistemi

Çözümlerimiz

Merkezi Isıtma Sistemi

Bu yöntem merkezi olarak yapının tamamını aynı zamanda paydaşları ve müstakil olarak ısıtma durumuna verilen isimdir.

Merkezi Sistem ısıtma doğalgazlı sistemde Kas-Kad sistemleri dediğimiz yoğuşmalı büyük kombi ve kombiler ile doğalgazlı blülörlü kazan veya kazanlar ile katı yakıt kazan sistemleri ile veya Vrf-vrv denilen merkezi klima sistmeleri ile ısıtma soğutma sistemlerine denir.

Merkezi Sistemler Merkezi ısıtma sistemleri ise kazanlar, brülörler, boylerler, genleşme tankları, otomatik kontrol tertibatı ve elektrik panoları, kollektörler, pompalar, karışım ve balans vanaları, bacalar gibi komponentlerden oluşurlar.

Talep ve Proje Teklifi
Planlama ve Uygulama
Kontrol ve Teslimat
kazan dairesi sinop
merkezi sistem
Üretildikleri Malzemeye Göre Merkezi Isıtma Cihazları
Çelik Kazanlar
Kazan gövdesi genelde tek parçalı üretilmekle beraber, parçalı üretim / yerinde birleştirme de mümkün olabilmektedir. Burada üretici firmanın kalite kontrol süreçleri ve garanti şartları önem arz etmektedir.
Kazanın büyük su hacmi ve geniş su temas yüzeyleri sayesinde kazan içerisinde iyi bir iç sirkülasyon sağlanır; bu nedenle bir kazan devresi pompasına ihtiyaç duymazlar. Aynı nedenle, brülör şalt sayısı ve buna bağlı olarak brülör devreye girerken atmosfere verilen zararlı gaz miktarlarının toplamı daha az olduğundan çevreyi korurlar.
Çelik malzeme ısıl gerilmelere karşı daha dayanıklıdır.
Çelik malzemenin yüzey pürüzlülüğü az olduğundan, kazanların duman gazı ve su taraflarındaki iç dirençleri düşüktür. Minimum su debisi şartı yoktur.
Döküm Kazanlar
Döküm Kazanlar
Dökme dilimli yapıları sayesinde, dilimler halinde taşınarak kazan dairesinde monte edilebilirler. Bu nedenle, dar girişleri olan kazan dairelerinde önemli avantaja sahiptirler.
Aynı seri kazanlarda dilim ilavesi ile kapasite artırımı mümkündür.
Korozyona karşı dayanıklıdırlar.
Brülörlerine Göre Merkezi Isıtma Cihazları
Üflemeli Brülörlü Kazanlar
Yüksek verimlidirler. Brülörde hava / yakıt oranı ayarlanabilir, yanma dış ortam basıncından ve baca çekişinden bağımsızdır.
Yüksek ısıl kapasitelerde üretilebilirler.
Sıvı yakıtlı ya da çift yakıtlı brülörlerle işletilebilirler.
Kazandan bağımsız olarak brülör seçimi yapılabilir.
Kazanın altının sekonder hava girişi için açık kalmasına gerek yoktur. Işınım ve durma kayıpları azdır.
Atmosferik Brülörlü Kazanlar
Atmosferik Brülörlü Kazanlar
Sessiz çalışırlar.
Brülörün basit yapısı ve hareketli parça sayısının az olması nedeniyle kazanın ilk yatırım maliyeti düşüktür, arıza ihtimali azdır, bakım ve onarım masrafları azdır.
Uzman Kadro
Ücretsiz Keşif Deneyimli Kadro
Yenilikçiyiz
Yenilebilir ve Uzun Ömürlü Teknoloji
Ekonomik
Ekonomik Çözümler Sunuyoruz
Güven
Müşterilerimizle Aramızda Güven İnşaa Ediyoruz.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Baştan Yapı MühendislikProje Çözümlerimiz

Sizlere Konforlu Planlı ve Ekonomik Mühendislik Çözümleri Sunuyoruz. Isıtma ve Doğalgaz Sektöründe Türkiye'nin Önde Gelen Firmaları Arasında Olmaktan Gurur Duyuyoruz?

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemi; mekânın zeminine döşenen boru veya kablolar sayesinde mekânın ısınmasını sağlayan bir ısıtma sistemi yöntemidir.

Mobil Isıtma

Mobil sistemde Cihaz ile radyatör arasındaki dağıtım paralel bağlantı olarak sağlanmaktadır. Daha homojen ısı yayılımı elde edilebilir.

GES Sistemleri

Güneş enerjisi, güneş ışığından güneş panelleri yardımı ile enerji elde edilmesine olanak sağlayan teknolojidir. Dünyanın en büyük enerji kaynağı güneştir

Radyant Isıtma

Radyant ısıtma sisteminde ısıtıcıların uygun yerleşimi işe mekân içindeki tüm bölgelerin ya da sadece istenen bölgelerin ısıtılabilmesi mümkündür.

Şimdi Siz de, Isıtma ve DoğalgazProjenize Teklif Alın...

İnsanların aklına Isıtma Sistemleri ve Yapım işleri geldiğinde en başta gelen, Toplumların;etik,sosyal,kültürel ve ahlaki değerlerine sahip çıkarak değer yaratan ve üretimden hizmete Türkiye’de öncü firma olmak için çalışıyoruz..

Yukarı Çık